Маску знято: Маск закликав американців зірвати допомогу Україні

Мільярдер і бізнесмен Ілон Маск став однією з найсуперечливіших осіб у питанні російсько-української війни. Днями він закликав громадян США чинити тиск на сенаторів, щоб запобігти виділенню військової допомоги Києву. Свою логіку він пояснив досить детально, але чи має це пояснення щось спільне з поняттям логіки – велике питання.

І нашим, і вашим

На самому початку війни Ілон Маск надав українцям термінали StarLink, що дійсно було дуже своєчасно і корисно. Проте, пізніше видав “зашквар” про те, що Крим не буде українським, а ще пізніше почав забороняти використовувати надане обладнання. Він озвучував різні причини, але найімовірніше, що таким чином бізнесмен хотів “зберегти обличчя” і не втратити російські перспективи бізнесу.

Днями ж власник Tesla знову видав скандальну заяву: він був присутнім на онлайн-дискусії у власній мережі Х (колишній Twitter), де закликав американців не допустити виділення військової підтримки для України, щодо якої точаться бурхливі дискусії в Сенаті не перший місяць.

Цікава логіка

Останніми тижнями в цьому питанні намітився певний прогрес, але, судячи з усього, Маск це прогресом не вважає. Він розповів, що громадяни Америки мусять тиснути на сенаторів і конгресменів, і головний його аргумент – “Путін не може програти цю війну”. 

Мільярдер пояснив свою позицію кількома аргументами:

  • Витрати не допоможуть Україні перемогти, тому вони безсенсовні. 
  • Чим довше триває війна, тим гірше для самих українців.
  • Путін не допустить свого програшу, бо в такому разі його просто вбили б. 

При цьому Ілон Маск відкидає звинувачення в підтримці Президента Росії, наводячи факти передачі систем Starlink Україні. На фоні цього аргументація чоловіка заходить у глухий кут: “допомагати не треба, вимагайте, щоб допомоги не було, але я допомагав”. 

Поганий – це кращий

В той же час особливо компрометуючою виглядає інформація про те, що російська армія дедалі в більших обсягах використовує ті ж самі термінали Starlink, але Маск відхрещується від продажів чи передачі обладнання ні безпосередньо, ні опосередковано. 

Ще один дивний факт полягає в тому, що Ілон запевняє: він не входить в ряди прихильників Путіна, але при цьому прямо каже, що в разі повалення режиму наступний Президент РФ може бути ще гіршим і жорсткішим. А з цього випливає висновок, що треба спокійно терпіти деспота і радіти, що на його місці не хтось гірший.

Отже, риторика Ілона Маска стає дедалі більш дивно. Цікаво, в що вона трансформується надалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *