Міфи про великого і страшного Путіна: частина перша

Протягом 24 років постать першої особи Росії настільки щільно вкрилася міфами та уявленнями, що дуже складно відокремити вигадки від правди. Через це багато хто дійсно вважає, що найкращого геостратега, ніж цього великого чиновника, в РФ просто не існує. Давайте в рамках нашого циклу статей розглянемо, що зі стійких стереотипів – правда, а що – суцільний фейк.

Якщо не він, то хто?

Це улюблена фраза “жовтої преси” напередодні виборів, яка фігурує в багатьох ЗМІ, мов мантра. Здається, немає іншої людини, яка б більше підходила для президентського крісла: тільки він здатен утримати країну в кулаці, і без нього все розпадеться. На фоні такої безапеляційної впевненості виникає тільки одне питання: як же Росія жила та розвивалася до Путіна? Але це лише ліричне відступлення.

Багато росіян дійсно вважають, що, крім Путіна, голосувати немає за кого. І це не дивно, адже пристойних політиків вони просто не бачили. По телевізору – тільки Путін. В газетах – Путін. Інша інформація доступна лише в Інтернеті, але з тим рівнем життя, який переважає не в Москві чи Петербурзі, а в справжній Росії, ресурси Інтернету не є доступними всім.

Про негаразди Надєждіна чи Дунцової на офіційних каналах не розповідають. Інших кандидатів, яких ЦВК врешті-решт допустив, навіть законно бояться активно рекламувати, щоб росіяни випадково не роздивились в них альтернативу. Вся вертикаль влади побудована так, щоб яскраві політики туди не проникли. У верхівках опиняються не талановиті та ефективні, а ті, хто вірний особисто Путіну і навіть на законних виборах не стане йому конкурентом. Вони радіють, що він при владі, адже це дозволяє їм тихенько сидіти і користуватися всіма благами чиновників.

Очищення політичного поля до стерильності – чітка лінія Кремля. Всі, хто міг би стати конкурентами, давно або витиснуті з країни, або сидять, або взагалі вбиті. Закон про іноземних агентів дозволяє вирішити навіть найдрібніші проблеми в зародку. Якщо хтось висловлюється проти війни чи за необхідність повернення мобілізованих, йому загрожує стаття та великі проблеми. Будь-який критик – звичайна людина чи політик – неприйнятний для режиму.

Але важливо пам’ятати, що конкуренція – це ріст, це робота над помилками, зміна неефективних лідерів. Конкуренція завжди призводить до розвитку, а відсутність конкуренції – це застій і деградація. Але влада зациклена сама на собі і вводить в маси думку, що альтернативи Путіну дійсно немає і не може бути.

Правда, сказати, що саме він зробив все, щоб альтернатив не було, забувають. Як би дивно це не звучало, але навіть в таких неможливих умовах опозиція в Росії з’являється, і досить гучно, як це було і в останні місяці. Хоча опонентам не вдалося пройти до бюлетенів цього разу, але стати альтернативою Путіну вони зовсім могли б. Якщо б не репресивне законодавство, політики в великій країні знайшлися б, і практично кожен був би краще за нинішнього Президента. Адже неможливість розвиватися для політиків, дипломатів у цій країні – це якраз його провал. Звісно, так немає конкуренції, але немає і талановитих людей, які добре виконали б свою роботу, налагоджували б взаємодію з іншими країнами та ін. І виправити ситуацію можна буде, але тільки після того, як Путіна вилучать з арени.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *