Наслідки втрати Авдіївки для України

За Авдіївку довго велися запеклі бої, тут було витрачено чимало зброї та людського ресурсу, тому це створило впевненість, що цей населений пункт є критично важливим. Тому після того, як Головнокомандувач України офіційно повідомив про відступ від рубежів всередині міста, постало питання, чим це обернеться для подальшого розвитку подій на цьому фронту. Військові аналітики з цього приводу розповіли цікаві деталі.

Як оцінювати

Більшість з них сходяться на тому, що катастрофи для ЗСУ в цьому немає. Причина полягає в тому, що сумарний результат треба оцінювати, виходячи з головної методики ведення війни в Україні, а полягає вона в намаганнях максимально виснажити противників. Отже, кожна сторона ставить за мету не утримати певний населений пункт, а зробити так, щоб в боях за нього інша сторона витратила пропорційно більше ресурсів і при цьому не отримала значної переваги для подальшого перебігу подій в боях. 

Якщо дивитись з цієї сторони, то Авдіївка повністю виконала завдання. Росіяни втратили тут вражаючу кількість техніки і солдат, які, до того ж, не були використані на інших напрямках. 

Звичайно, відступ – це потужний пропагандистський матеріал, що використовуватиметься по-різному. Росія буде піднімати бойовий дух своїх військовослужбовців, вказуючи на нові здобутки, також це стане дуже корисним для підняття рейтингів і підтримки Путіна в ході передвиборчої кампанії, особливо, на фоні подій з Навальним, які сталися останніми днями. Паралельно з боку РФ ведеться діяльність з підриви віри в перемогу серед українців, і втрата Авдіївки в цьому плані прекрасно підходить.

Універсальність ситуації

Панічні настрої на цьому фоні легко впроваджуються і наростають, як лавина.

Але при повноцінному аналізі ситуації треба враховувати такі фактори:

  • Втрата окремого населеного пункту або території не є вирішальною. Наприклад, Україна змогла звільнити з окупації Херсонську, Київську, Сумську та Харківську області, але це не мало фатальних наслідків для противника.
  • Втрата навіть великої області – це лише епізод війни. Саме тому відступ з Авдіївки – це лише помірковане збереження ресурсів, якщо подальше утримання потребує їх забагато. 

Саме тому всі аналітики вважають за важливіше оцінювати фактор виснаженості сторін. Справа в тому, що в рамках війни на виснаження російські підрозділи самі йдуть з зайнятих позицій, якщо не мають, чим утримувати їх. Спочатку це розуміють військові, а потім і політики, які узгоджують найважливіші рішення в цій війні. З цієї точки зору те, що відбувалося в Авдіївці, не можна вважати програшем України. 

З іншої сторони, треба памʼятати: повертати втрачені території Україні буде надзвичайно складно, і там перевага точно буде вже не на боці ВСУ. Тому фінальний рахунок по Авдіївці підводити ще рано. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *