Не ядерний, але теж удар: США серйозно зашкодили Китаю

Стало відомо що Президент США спричинив торговельний удар по Китаю, підвищивши мита на цілу низку китайських товарів. Ним було оприлюднено пакет різкого підвищення обовʼязкових митних платежів на електромобілі, чіпи для компʼютерів, медичну продукцію та ін. 

Справи серйозні

В переліку багато товарів, сумарно на 18 млрд доларів, в тому числі – сталь, алюміній, напівпровідники, акумулятори, мінерали, сонячні батареї, крани та інші товари, які мають чудовий попит майже на всіх континентах. 

Лише стосовно електромобілів, виготовлених Китайським автопромом, США збільшили мита в чотири рази. 

Офіційні причини, які оприлюднив Білий дім, – це “неприйнятні ризики” для безпеки американської економіки. Ці ризики виникли внаслідок несправедливих дій Китаю, який переповнив світовий ринок дешевою продукцією. 

Ситуацію також пояснила радниця Білого дому Лаель Брейнард, яка спеціалізується на національній економіці. Вона розповіла, що КНР стабільно використовує схему для власного зростанн за рахунок надлишку китайських потужностей через наповнення світового ринку експортованими товарами, які мають ницьку ціну через недобросовісну практику. 

Ще одна торгова представниця США Кетрін Тай повідомила про те, що нові тарифи є виправданими і справедливими, адже КНР продовжує викрадати інтелектуальну власність США і навіть є всі ознаки того, що він стає все більше агресивним у кібервторгненнях, якими атакує американські технології.

До підвищення залишилось 7 місяців

Як саме збільшуватимуть мита? Наступного і 2026 року буде введено додаткові плати на ввіз на напівпровідники (підвищення ставки становитиме 50%), та на неавтомобільні літій-іонні акумулятори, а також ще на деякі товари. 

Підвищення мит можна назвати очікуваною подією, ідже журналісти вже повідомляли, що команда Байдена працює над розробкою подібних заходів і визначає, які галузі можна обмежити, а які – ні через те, що вони впливають на стимулювання економічного росту США. Очевидно, що саме ця тема обговорювалася під час візиту держсекретаря від США Блінкена в Китай. Після тієї зустрічі обидві сторони в прес-конференції говорили про потребу відповідально вирішувати розбіжності. В своєму звернення до китайської влади Блінкен тоді закликав забезпечити нормальні умови для американського бізнесу. Як видно, прогресу не відбулося, що обіцяє подальшу ескалацію по вісі протистояння. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *