Перша жінка президентка Мексики: чим вона заслужила підтримку?

На виборах Клаудія Шейнбаум отримала значну підтримку: вона перемогла з результатом 60%. В результаті вона стане першою жінкою, що очолить Мексику на такій високій посаді. За що їй виказали настільки велику підтримку?

Насправді, Клаудія Шейнбаум – дійсно нетривіальна особа. По-перше, ця 61-річна жінка дуже приваблива, а це – значний козир при будуванні політичної карʼєри: електорат завжди обирає очима. Проте, варто зазначити, що її зовнішність – не основна перевага. В країні жінку знають перш за все як голову міста Мехіко – столиці і найбільшого міста країни, де мешкає майже 9 млн осіб. На цій посаді за минулі 6 років вона чудово зарекомендувала себе: мешканці столиці дуже задоволені результатами її праці, що практично і визначило її перемогу. 

Міжнародна арена

Відмітили політикиню і на міжнародному рівні: ще в 2007 році вона стала лавреаткою Нобелівської премії миру спільно з іншими експертами Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату через вплив галузі енергетики та промисловості. Її робота стосувалася стратегій реагування на кліматичні зміни.

І навіть це ще не все. В 2018 році Клаудію Шейнбаум знову відмітили: її занесли до списку “100 жінок” за версією ВВС.  

Єврейське питання

Дуже цікава ще одна деталь. Міграційна криза між США і Мексикою останнім часом загострилася, як ніколи раніше. “Іскрить” і в питанні ізраїльсько-палестинського конфлікту. Тому не можна вважати випадковістю те, що Шейнбаум – представниця єврейської громади Мехіко. Її бабуся та дідусь з лінії батька були євреями-ашкеназами, які емігрували з Литви у 20-х роках минулого століття, рятуючись від кризи в міжвоєнне двадцятиріччя. Предки матері – євреї, які виїхали з Болгарії, шукаючи прихисток під час Голокосту у 40-х роках минулого століття. Родина була світською, але всі єврейські свята тут дотримували. І мати, і батько Клаудії – науковці.

Жіночій двобій

Також варто відзначити, що головною опоненткою Шейнбаум стала теж жінка – екс-сенатор Сочитль Гальвес. Вона теж отримала немало голосів – приблизно 27%. Жінка гідно сприйняла свій програш і вже встигла публічно привітати переможицю. Чоловік – Хорхе Альварес Майнес – отримав лише третє місце з результатом 9% голосів. 

Отже, можна зробити висновок, що в цій частині світу фемінізм вже набрав обертів, і поки що це приносить позитивні результати. А як складеться каденція першої жінки-президента Мексики, покажуть найближчі роки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *