Підтримка припиняється? США погрожують не надавати Ізраїлю зброю

Здається, численні мітинги студентів в США не пройшли марно: Президент Джо Байден вперше пообіцяв не надавати військову допомогу Ізраїлю, якщо його війська здійснять масштабне вторгнення в Рафах, що знаходиться на півдні Гази.

Стало відомо, що Байден вважає: американські бомби, які були передані Ізраїлю, спричинили смерть цивільних мешканців Гази під час семимісячної операції проти ХАМАС. Такі слова Байдена стали найгострішими за останній час і підсилюють тиск на Ізраїль, щоб країна утрималася від повномасштабного наступу на Рафах. У цьому місті сотні тисяч палестинців шукають прихисток, тікаючи від бойових дій на півночі Гази.

За одночасних оголошень прем’єр-міністра Ізраїлю Беняміна Нетаньягу про намір продовжити операцію в Рафаху, у США призупинено постачання бомб до Ізраїлю через ризик для мирних жителів Гази. Ізраїль відреагував на це рішення зі скепсисом, висловивши розчарування.

Байден зазначив, що не вірить у те, що США ситуація зайде аж так далеко, що вони повністю припинять постачати зброю до Ізраїлю. Проте такий крок підкреслює серйозність та обурення американського уряду відносно дій Ізраїлю в підконтрольних районах Гази.

Бойові дії в Газі: останні новини:

  • Згідно із повідомленням, ізраїльська армія здійснила військове вторгнення до південної частини Гази через прикордонний перехід Рафах. Операція включала в себе використання бронетанкових підрозділів. Також була захоплена центральна дорога, яка з’єднує північну і південну частини сектора Гази.
  • Крім того, США призупинили постачання американських боєприпасів до Ізраїлю. За словами представників Ізраїлю, це відбулось минулого тижня. На це рішення неоднозначно відреагував Білий дім, утримуючись від коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *