Російське командування лихоманить

За даними Міністерства оборони Британії на Луганському напрямку знову відбулася зміна командування. За останні місяці це вже четверта кадрова зміна. Чим викликана така ситуація і про що вона свідчить?

Попередник – Сергій Кузовлєв – протримався на цьому місці лише місяць. Тепер на його місце призначають Євгена Нікіфорова. Саме йому Кремль довірить командування Західною групою російської армії. В 2014-2015 році цей офіцер командував проросійськими силами на Донбасі. Зараз йому дають другий шанс.

Чим не догодив попередник

Але чому відбирають такий шанс у Кузовлєва? Цей напрямок фронту давно став проблемною плямою. Завдання з 24 лютого різко змінялися:

  • перший етап – блискавичне просування вглиб України;
  • другий етап – відстоювання завойованих позицій;
  • третій етап – зупинка українських контратак.

Проте загальний план російського керівництва не змінюється, воно все ще має намір захопити більшу територію України. Три попередники Нікіфорова з цією задачею не впорались. Очікування того, що старий-новий командир здійснить диво, яке не вдалося попередникам, не полишають Кремль.

Істинна причина

Така чехарда військових кадрів свідчить про те, що всередині російського військового керівництва відсутній сталий погляд на подальшу стратегію і тактику війни в Україні. В Москві вже бачать, що попередній план не спрацював, але новий випрацьовується важко. Найкращим засобом поки що вважають перебирання кадрів. Це викликано небажанням визнавати головних стратегічних помилок і прогалин. Українській стороні такий підхід вигідний: якби помилки було проаналізовано і виправлено, воювати стало б важче. Легше бити по вже напрацьованим слабким місцям супротивника, який змінює обличчя, але не змінює принцип дії.

Чому саме Нікіфоров?

Відповісти на це питання справді важко, бо останнє “досягнення” генерал-лейтенанта – участь в провальному плані по наступу на Київ у перші тижні повномасштабного вторгнення. Навіть свого попередника – Кузовлєва – він змінює не вперше: в 2015 році така сама кадрова зміна вже відбувалась.

У військовому досвіді Нікіфорова значаться:

  • військова операція в Сирії;
  • Перша Чеченська війна;
  • Друга Чеченська війна.

Тепер його головне завдання – втримати фронт в районі Кремінної та Сватового Луганської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *