Санкційні новини

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії на території України політичні події і санкційний вир стали ще більш масштабним. Важливим в цьому плані є візит Президента України Зеленського в Європу.

Потужна Британія

Володимир Зеленський провів цілий ряд зустрічей у Великій Британії. Доречі, загалу про цей візит було невідомо. По-перше, того вимагала безпека, а по-друге, наближені кола розповідають, що організація відбувалася майже в останні години.

В Лондоні відбулися зустрічі з премʼєр-міністром, спікером парламенту і з Його Величністю. Результатом став оновлений санкційний список, в якому більше всього фігурують оборонні підприємства та імпортери:

  • ООО ЦСТ (Іжевськ);
  • “РТ-комплект” – поставник запчастин для авіатехніки;
  • ООО “Оборонлогістика” – підрядник армії РФ з логістики і транспортування, а також найбільш ймовірний імпортер БПЛА типу Shahed;
  • “Універсалтрансмаш” – виробник гусеничного озброєння;
  • ННП “Топаз” – розробник цифрових і програмних технологій для російської оборонної промисловості.

Також під санкції потрапили окремі особи. Наприклад, Борис Тітов – людина, яка здійснює покупку виноградників для вілл Путіна, а також Світлана Кривоногих, що вважається ймовірною матірʼю дочки російського Президента і є мультимільйонеркою.

Бельгійські важелі

Щодо саміту ЄС, то наближені до верхівки кола повідомляють: найголовніше відбувалось поза камерами, а не під час офіційних виступів. Вважається, що Зеленський має великий вплив на усунення з посту очільниці Єврокомісії фон Ляєн, щоб його міг обійняти Шарль Мішель з Бельгії. Це красномовний сигнал для всієї Європи, який віщує: Україна переросла позицію пішака у великій грі, а сама стала її учасником.

Це зумовлено тим, що в Європі зараз відсутні справжні лідери, які можуть перехопити ініціативу у протистоянні з Росією. В Україні такі сили є.

Ядерні питання

Ще один важливий фігурант санкційних списків – ядерний монополіст “Росатом”. Це другий по значущості російський важіль впливу на Європу після нафтової галузі. Зрозуміло, що Угорщина традиційно буде проти такого розвитку подій, оскільки саме на її території “Росатом” будує ядерну станцію.

На фоні ядерної розбудови Росія десятиріччя заманювала інші країни до довготривалої масштабної співпраці, яка стовідсотково диктує тепер значний вплив на політичні рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *