Тіло Навального як предмет торгу: поховання в таємному режимі

Один з соратників померлого опозиціонера розповів, які вимоги були висунуті матері Навального для отримання тіла її сину. Це той самий випадок, коли поховання людини перетворюється на ще одне випробування. 

Матері політика сказали зʼявитись в Слідчий Комітет зранку 21 лютого, де, як виявилось, їй доведеться пробути майже добу. Справа в тому, що слідчий, що працював з жінкою, постійно керувався вказівками з Москви, які отримував під час зідзвонів з “командою Бастрикіна”. Прізвище цього слідчого – Варапаєв. 

Перш, ніж перейти до справи, вона мусила обрати ритуальну агенцію і цвинтар для поховання, після чого її обіцяли відвезти в морг, де покажуть тіло сина і дадуть подальші інструкції. Так дійсно сталося, але далі було озвучено три вимоги:

  1. Тіло Навального доставлять спеціальним рейсом в Москву, і робитимуть це в таємному режимі.
  2. Мати весь цей час перебуватиме під наглядом працівника Слідчого комітету. 
  3. Тіло переправлять в Московську або Володимирську область в морг для подальшого зберігання. 

Слідчий пояснив таку таємність тим, що є реальні ризики взяття моргу штурмом.

Після цього Людмилі Навальній сказали, що Троєкурівський цвинтар, обраний нею для поховання не підходить. Обидві сторони зійшлися на Хованському цвинтарі, де все відбуватиметься таємно. На такі умови жінка не погодилася і пішла.

Після цього почалися телефонні погрози, що є якась інформація, яку можуть опублікувати на тих потрібних ресурсах. 

При цьому у родини вимога одна: забрати тіло і провести нормальне поховання, оскільки для подальшого утримання в морзі підстав немає. Але все не так просто.

Людмила Навальна повідомила, що тепер почалися погрози та шантаж з боку того самого слідчого Варапаева, який погрожує наругою над тілом в разі остаточної відмови від таємного поховання. При цьому їй нагадують, що час грає проти, адже труп розкладається. Жінка думає, що їй можуть взагалі не дати похоронити Олексія, а привести до свіжої могили і сказати, що він в ній. Але допустити цього вона не хоче. 

Тіло сина вона побачила єдиний раз ввечері 21 лютого. В офіційному документі причиною смерті зазначено “природні причини”. За законом згідно Статті 8 слідство мусить видати тіло для поховання родичам протягом двох діб, але труп утримують вже шість діб. 

Це обурює вже не лише родину, а й багатьох росіян. Більше 85 тис. людей підписалися під зверненням до голови Слідчого Комітету Росії Бастрикіну з вимогою видати тіло. 

Тим часом стали відомі нові вимоги:

  • зал, де відбуватиметься прощання з покійним, мусить бути розташованим біля цвинтаря;
  • прощання відбуватиметься лише в залі, а перед похованням це дозволять зробити лише членам родини. 

Мета всіх цим вимог одна: запобігти ході великої кількості людей і не допустити прощання, бо це зпровокує стікання громадян, покладання квітів. 

Близькі люди повідомили, що через погрози починають боятися за благополуччя Людмили Навальної.

А тіло Олексія тим часом продовжує перебувати в Саліхарді. З перших же днів слідчі наполягали на тому, що транспортуватимуть його лише своїм бортом, а в аеропорту Москви тіло передадуть ритуальній службі, яка працюватиме під супроводом автомобілів силових структур столиці. Був момент, коли вони раптом змінили рішення і сказали, що тіло можуть забирати і транспортувати приватним літаком, але одразу повернулись до попередніх вимог.

Отже, справа продовжується, обурення росіян з цієї абсурдної ситуації наростає, і чим та коли це закінчиться, не може передбачити ніхто. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *