Темою чергового саміту ЄС була резолюція щодо розподілу біженців всередині Європейського Союзу. Проте, через незгоду Польщі та Угорщини декларацію в новими правилами так і не підписали.
В чому суть
Нові правила полягають в регулюванні чисельного розподілу біженців, а також осіб, які шукають тимчасового прихистку на час війни в межах ЄС. Оскільки криза біженців з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну сягнула свого піку, європейська спільна система потребує термінового вдосконалення.
Не хочеш – плати
Міністри внутрішніх справ ЄС ще на початку літа розробили нововведення, які базуються на спільній діяльності і солідарності країн, що є членами Євросоюзу. На саміті їх повинні були затвердити.
Основна вимога наступна: всередині ЄС за рік можна переміщати щонайменше 30 тис претендентів-мігрантів. Якщо країна відмовляється надати притулок, вона повинна сплатити компенсацію розміром 20 тис євро за одну персону.
Зайвих грошей немає
Різко проти виступили Угорщина і Польща, які відмовили у підписанні документа в тому вигляді, в якому він був підготовлений. Ці країни, як сусіди України, прийняли велику кількість українців до себе. Варшава забажала поправки про те, щоб процедура перерозподілу біженців залишилась добровільною, а не примусовою.
Брюсель ініціативу не підтримав, а німецький канцлер Шольц повідомив, що вважає: ситуація владнається, якщо діяти в правовому полі. Просто треба впроваджувати зміни поетапно. Щоб пришвидшити прийняття рішення, потрібні переговори з Європарламентом.