40 президентів на винному заводі. Про що говоритимуть глави держав ЄС у Кишиневі

40 глав держав – президентів та прем’єр-міністрів країн Європейського Союзу збираються приїхати на саміт Європейського політичного співтовариства, який пройде в Кишиневі 1 червня, повідомляє видання Newsmaker.


Це буде унікальна подія, хоч би за своїм складом високопосадовців. Сьогодні вже підтвердили свою присутність президенти Франції та Румунії Еммануель Макрон і Клаус Йоханніс, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, прем’єр Великобританії Ріші Сунак, голова італійського Кабміну Джорджія Мелоні, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте Нехаммер, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, прем’єр Бельгії Олександр де Кроо, прем’єр Естонії Кайя Каллас, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький

Окрім них, збираються приїхати до Молдови президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та президент Європарламенту Роберта Метсола.
 
Організатори події повідомляють, що саміт пройде на території винного заводу за 35 кілометрів від Кишинева. У рамках підготовки до заходу в столиці Молдови вже розпочалися навчання поліції та спецназу, які триватимуть до кінця травня.


Перший саміт Європейської політичної спільноти відбувся у Празі 6-7 жовтня минулого року. Європейська політична спільнота – ініціатива президента Франції Еммануеля Макрона, підтримана ЄС. За його задумом, цей майданчик співпраці не є альтернативою до розширення ЄС.

Чому Молдова?
 
Молдова – маленька держава, де російська пропаганда досі є дуже ефективною. Однак після розв'язаної війни в Україні в цій країні почалися кардинальні зміни. У тому числі, завдяки президентові Майї Санду. Європейські лідери вважають її прикладом політичної історією успіху в пострадянському суспільстві. Крім того, Молдові, на відміну від України, легше допомагати та реформувати її.


Як це стосується України

Україна стала єдиною країною, яка подала свої пропозиції щодо ефективного функціонування цієї організації. Одна з них, звісно, ​​стосувалася встановлення мирного існування на території Європи. Передбачається, що на території винного заводу глави європейських держав обговорять проблему російської агресії, оскільки у Молдові існує заморожений конфлікт та окупована Росією територія вже 33 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *