7 невдач “великого геополітика” Путіна

Політичною ціллю нападу Росії на Україну було підпорядкування українських територій своєму режимові і дистанціювання Північноатлантичного альянсу від східних російських кордонів. Президент Росії вважав, що план надійний та продуманий. Через рік після початку СВО все виразнішою стає перспектива розвалу РФ зсередини, а Україна наблизилась впритул до вступу в НАТО. Детальніше про сумнівні “перемоги” російського диктатора в статті.

План, який на думку російського уряду був надійний, як швейцарський годинник, не спрацював. Найбільші програші Путіна на міжнародній арені представлені в рейтингу.

  1. Фінляндія і Швеція – в НАТО. Хоча Швеція фактично ще не член альянсу, проте всі вже розуміють: це станеться найближчим часом. Сухопутний кордон між Фінляндією і Росією довжиною 1300 км тепер став безпосередньою лінією дотикання Росії і НАТО, де можна буде розмістити натівську зброю. 
  2. Збільшення військового контингенту НАТО на сході. Тепер на східному кордоні з РФ натівських військових стане більше. За попередніми даними кількість військових збільшиться на 300 000. 
  3. Демілітаризація України. З кожним місяцем міжнародні партнери надають все більше сучасного озброєння і снарядів до нього. Вже зрозуміло, що після закінчення війни військово-промисловий комплекс України розбудовуватиметься і працюватиме з такою інтенсивністю, якої ще не було в українській історії.
  4. Наративи про брудну бомбу на українських територіях та ядерний шантаж. Цей план провалився, адже альянс заявив, що в разі використання ядерного озброєння негайно буде знищено Чорноморський флот, всі російські угруповання на українських землях і буде здійснена ліквідація диктатора.
  5. Втрата статусу партнера НАТО. До червня 2022 року такий статус у РФ був, тому вона опосередковано могла впливати на рішення альянсу. Тепер цього важеля впливу немає.
  6. Небувале зміцнення Північноатлантичного альянсу. На липень 2023 року назначений саміт у Вільнюсі, під час якого вирішуватиметься, на скільки саме треба підвищити видатки від мінімальних ВВП країн-членів на НАТО, щоб зробити захист ще надійнішим. 
  7. Членство України в альянсі. Генсекретар НАТО Столтенберг офіційно заявив, що після перемоги Україна стане членом НАТО. Зараз всі країни-члени працюють над цим питанням.

Звання великого геостратега все далі тікає від Президента Росії, і він сам не може це не розуміти. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *