BUCN: світ мусить засудити незаконні вибори, які Росія проводить на окупованих територіях України

Так звані “місцеві вибори” на територіях України, захоплених армією РФ, – апофеоз зневажання міжнародного права. Саме тому BUCN – Балкансько-Українська платформа, яка поєднує аналітиків у сфері міжнародних відносин, бізнесу та безпеки, закликає не просто не визнавати їх проведення, але і засудити це явище на міжнародному рівні.

З таким зверненням Балкансько-Українська мережа звернулась до лідерів балканських країн.

Географія злочину

Самі “вибори” призначені на 10 вересня, а населеними пунктами, де відбуватиметься це беззаконня, будуть:

 • Донецька область;
 • Запорізька область;
 • Луганська область;
 • Херсонська область.

Силами СБУ виявлено факти, які доводять, що Росія зневажає не лише міжнародне право, але і власне. Так, процес почався ще минулого тижня, і триває він ненормально: до мешканців в будинки та квартири приходять люди у супроводі озброєних військових, іноді перехожих змушують проголосувати просто на вулиці або в громадських місцях. 

Постійна в своєму свавіллі

На жаль, це не перший випадок, коли РФ порушує міжнародне право і суверенітет України. Подібні референдуми та вибори проводились неодноразово в таких регіонах:

 • АР Крим та місто Севастополь – з 2014 року;
 • Донецька і Луганська області – з 2014 року;
 • Херсонська і Запорізька області – з 2022 року.

Те, що таке свавілля суперечить нормам міжнародного права, як і Конституції України, визнає майже весь світ.

Для того, щоб залучити українців до голосування, росіяни традиційно використовують перевірені прийоми:

 • шантаж;
 • залякування;
 • примусова паспортизація;
 • заміна ідентифікаційних документів особи на російські аналоги.

Російський уряд чудово памʼятає, як пручалися українці виборам у 2022 році, тому цього разу підготовка ще жорсткіша і серйозніша. На додачу “вибори” умисне розтягують за часом. 

Саме тому міжнародна спільнота має визнати, що результати не можна вважати законними, і жодних правових наслідків не нестимуть.

Безкарність як основа політики РФ

Ще один пункт – участь іноземних спостерігачів. Оскільки виборчий процес повністю незаконний, то і таких спостерігачів фактично можна вважати співучасниками злочину РФ. 

Російська пропаганда, яка діє в усьому світі, в звʼязку з “місцевими виборами” посилилась, але громадяни цивілізованих країн розуміють: про реальне волевиявлення людей на територіях, де РФ встановила режим беззаконня і насильства, не йдеться. 

Ще один хід Росії – швидке переселення на окуповані території громадян Росії, які візьмуть участь у “виборах”. Саме вони повинні створити ілюзію підтримки РФ в даних областях. 

При цьому важливо памʼятати: виборчий процес тут порушує кілька важливих правових основ:

 • Хартію ООН;
 • суверенітет та територіальну цілісність України  тощо.

Саме тому жодний виборний орган на окупованих територіях не можна визнати легітимним. Забезпечення демократичних норм та свобод тут не просто поставлене під сумнів, воно знищено. Першою умовою забезпечення цих прав людей є виведення військ РФ з окупованих територій. 

Саме тому Балкансько-Українська спільнота звернулась з вимогою визнати ще один злочин Росії в Україні, вдатися до жорстких санкцій і сприяти притягненню кремлівської верхівки до кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *