Таку думку висловив Міністр закордонних справ Великобританії Клеверлі. Вона пролунала напередодні візиту Бориса Джонсона в українську Бучу.
Зустріч контактної групи “Рамштайн”, яка відбулася днями, не в повній мірі задовольнила українську сторону, оскільки те озброєння, щодо якого напередодні коливалися певні країни, виділили лише частково. Проте, вважати це за фіаско не варто, оскільки в результаті таких дій багато країн ще активніше пристало на допомогу Україні.
Політика за звірячим оскалом
Одна з них – Велика Британія. Її міністр закордонних справ вказав, що послаблення підтримки України мало б фатальні наслідки,які стосуються не лише економіки і промисловості країн Європи, але і значної кількості людських життів. Причина в тому, що на даний момент агресивна політика знаходиться в рецесивному стані, підлаштовуючись під рамки, які існують. Не треба обманювати себе тим, що зараз агресорів немає, на відміну від, наприклад, 30-х років минулого століття. Вони є, але поки не проявляють себе. Можливо, про це не відомо пересічним громадянам, але політичні еліти знають реальний стан речей.
Проте вдачі путінської Росії стовідсотково спонукали б їх до дій. Саме тому цієї масштабної катастрофи допустити не можна. На думку Міністра закордонних справ Клеверлі, вся міжнародна спільнота мусить підтримувати Україну до перемоги, і не через надмірну любов до українців, а насамперед в своїх власних інтересах. Відступити від обраного курсу було б сигналом про те, що терпіння та стратегічної витривалості світові бракує, що зіграло б роль спускового механізму.
Від слів до справ
Окрім красномовних промов (що часто трапляється на політичній арені) Велика Британія анонсувала підсилення військової допомоги для ЗСУ, яка включає:
- кілька сотен броньованих автомобілів;
- танки;
- артилерійську зброю;
- набої, снаряди та ін.
Клеверлі застосував прекрасний тактичний хід: він наголосив на тому, що ненадання допомоги значно погіршить економіку країн. В час, коли серед громадян ЄС напруга через загрозу війни майже пройшла, фінансовий аргумент залишається дієвим, оскільки люди дуже болісно сприймають інформацію про можливе погіршення рівня життя.