Проблеми оснащення і забезпечення армії технікою небезпідставно вважають головними, бо від цього напряму залежать безпека і життя в Україні, як і в Європі. Однак існує ще одна проблема, про яку зараз мало говорять – руйнування психіки людей під час війни.
Наслідки будуть довгими
Європу чекає небачений раніше сплеск нервових та психічних відхилень. Українські цивільні люди інтегруються в усьому світі, і вже зараз мають змогу отримувати допомогу. З солдатами справа серйозніша: їх ментальне здоровʼя зазнає важчого впливу, а можливість реабілітації виключена. Але робота в цьому напрямку надважлива як для України, так і для інших країн, бо психічно нездорові люди – загроза не лише самим собі, але й суспільству.
Гра на випередження
Саме тому триває діяльність, направлена на реабілітацію ветеранів. Одним з найпотужніших партнерів України на цьому шляху останнім часом стала Канада:
- По-перше, ця країна надає різнопланову допомогу Києву у вигляді прийому переселенців, допомоги коштами на потреби ЗСУ та окупованих територій, захисту енергетичної системи, обладнання для розмінування тощо.
- По-друге, канадські спеціалісти з питань реабілітації ветеранів з посттравматичним стресовим розладом вважаються кращими в світі.
Співпрацю в цьому напрямку на базі канадських реабілітаційних центрів обговорили Премʼєр-міністр Джастін Трюдо і Олена Зеленська.
Власні інтереси
Канадська сторона зацікавлена у співпраці, оскільки зараз в України тривають дії, аналогів яким немає в світі. Тому досвід і напрацювання українських спеціалістів стали б базою для подальших досліджень військових психіатрів Канади.