Питання виживання: скільки коштуватиме електроенергія і чи потягнуть це українці?

Питання перегляду цін на електроенергію довго залишалось пульсуючим вулканом, який нарешті пережив виверження: ціни зростуть вже за пару днів. Але багато спеціалістів вважають: борги населення через це непропорційно підвищаться.

Зміни відбудуться вже з 1 червня. В диференційному тарифі вартість за 1 кВт становитиме до 12,2 грн. Перед цим максимум, який називали експерти, не перевищував 5 грн за кВт, але обернулося все інакше. 

Основний принцип такий: чим більше споживаєш, тим вище для тебе ціна.

Отже, зараз озвучені такі тарифи:

  • за умови споживання до 100 кВт на год тарифи не зміняться (за 100 кВт платитимуть 264 грн, як і раніше);
  • в діапазоні 100-200 кВт за год ціна становитиме 4,8 грн за кВт;
  • при споживанні 300 кВт за год оплата становитиме 1224 грн за місяць. 

Таке здорожчання викликане тим, що майже постійно Україна експортує електроенергію з-за кордону, де її генерація коштує дорожче. Крім того, треба вже зараз думати, як відновлювати зруйновані Росією потужності. Звичайно, ведеться робота по залученню інвестицій і фондів, але щоб мати електроенергію вже зараз, треба вже підвищити тариф.

Зрозуміло, що оплачувати такі тарифи зможуть далеко не всі. Вже зараз працюють з міжнародними партнерами, щоб якось компенсувати непосильний тягар для вразливих категорій, який в Україні стає дедалі більше.

Експерти також попереджають, що підвищення цін може спровокувати надходження ще меншої оплати за електроенергію, ніж раніше, адже ті, хто до підняття цін намагалися сплачувати рахунки хоча б частково, можуть перестати робити це зовсім, бо їх дії не зменшуватимуть борги. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *