Став шпигуном з остраху перед ядерною війною: судили офіцера Бундесвера, який “зливав” інформацію Росії

У Вищому суді Дюссельдорфа оприлюднили факти, які без перебільшення могли вплинути на хід російсько-української війни протягом останнього року. Виявилося, що в Бундесвері працював чоловік, який з власної ініціативи зв’язався з Росією, щоб шпигувати на її користь. Деталі цієї справи несподівані й навіть приголомшливі.

Чоловік у віці 54 роки раніше мав прихильність до Лівої партії, але з початком війни вирішив пов’язати свою долю з правою партією “Альтернатива для Німеччини”. Він подав заяву на вступ, і в липні 2023 року його кандидатуру затвердили. З попередньою політичною силою він розірвав через принципово відмінні погляди на роль та діяльність Бундесверу від його власної позиції.

TikTok керує світом

З цього моменту він став підписником проросійськи налаштованої “впливової особи” в соцмережі TikTok, чиї відео регулярно переглядав. Повідомлення блогера оберталися навколо популярного в Німеччині наративу про те, що підтримка України з боку Європи змусить Росію з дня на день застосувати ядерну зброю, і мішенями стануть європейські країни. Це і стало причиною того, що чоловік серйозно почав боятися подібного сценарію.

Страх змусив його звернутися в російське консульство, після чого почалося співробітництво капітана Бундесвера з Росією. На той момент він відповідав за системи радіоелектронної боротьби і мав доступ до секретної інформації.

Ціна шпигунства

У консульство він передавав такі дані:

про боєприпаси;

про авіаційну техніку.

Чоловік сподівався, що це допоможе російській армії мати перевагу в складній політичній ситуації, і вона зможе перемогти, не застосовуючи свій ядерний арсенал. Найбільше капітан хвилювався за родину. В обмін на шпигунство він сподівався отримати інформацію про те, коли Росія вирішить застосувати ядерну зброю, щоб встигнути вивезти своїх рідних на безпечну територію.

У суді він сказав, що справді шкодує про те, що зробив, але стверджує, що в той момент перебував у важкому психічному стані.

Ця справа знову змушує згадати про те, наскільки серйозно Росія працює на інформаційному фронті, і розуміти, що небезпека більша, ніж можна уявити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *