“All inclusive” йде в минуле: Туреччина планує скасувати цей формат відпочинку

Туреччина була другою країною за популярності відпочинку серед українців, і одна з основних причин цього – система “все включено” або “All inclusive”. Багато розважальних послуг, безліміт по напоям та харчування “шведський стіл” тепер піде в минуле. Що стало причиною?

Ліниві туристи

З вимогою скасувати у Туреччині “All inclusive” до влади звернулись бізнесмени, які ведуть справи в курортних і туристичних регіонах. Справа в тому, що “все включено” позбавляє їх прибутків, а це в кінці кінців погано відображається на економіці регіонів. 

Для економіки важливо те, що інші види курортного бізнесу приносили б до держбюджету більшу кількість фінансів, ніж при системі, яка склалася. Проблема полягає в тому, що ті, хто відпочивають за схемою “All inclusive”, майже не виходять за межі готельних територій. Все необхідне у них в зоні досяжності, тому додаткові витрати видаються зайвими. 

При цьому страждає одразу кілька сфер:

  • гастрономія і ресторанний бізнес;
  • медицина;
  • розваги та ін.

Про те, як негативно впливає “все включено” на бюджет, можна зрозуміти зі статистики: ще кілька років тому середньостатистичний турист в Туреччині за межами готелю витрачав 900 доларів за приїзд, а тепер – лише 2 долари. І незважаючи на те, що завдяки “All inclusive” загальна кількість туристів зросла, прибутки незрівнянно впали. Тобто, навантаження на країну більше, а в бюджет потрапляє значно менше.

В накладі лише туристи

Остаточно рішення про відміну формату “все включено”, який так полюбляють туристи, ще не прийнято, однак, місцевий бізнес дуже на цьому наполягає. А оскільки уряд бачить в такому варіанті раціональне зерно, то цілком ймовірно, що відміна відбудеться найближчим часом. 

Єгипет вже рахує прибутки

Після скасування в Туреччині “All inclusive” в виграші будут не лише турецькі бізнесмени, але й єгипетські, бо саме туди масово спрямують туристи, які шукають альтернативу такому відпочинку. Очевидно, що це одразу відобразиться на вартості путівок до єгипетських готелів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *